Inspiracją powstania strony ZERØ na PFRON było moje doświadczenie zdobyte podczas szukania pracy a dokładniej mówiąc telepracy.
Jestem osobą z niepełnosprawnością (OzN) poruszającą się na wózku inwalidzkim, posiadającą schorzenie szczególne (SSz). Wciąż zastanawiam się dlaczego pracodawcy, którzy płacą bardzo wysokie “kary” na PFRON nie zatrudniają osób posiadających takie schorzenia? Przecież to czysty finansowy zysk dla firmy. Nie istnieje inny sposób na obniżenie wpłat do PFRON, który generowałby większe korzyści finansowe dla przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 25 osób. Nie wspominam o korzyściach związanych z pozytywnym kreowaniem wizerunku.
Następne odcinki na kanale YouTube
Jaka jest przyczyna tego zjawiska?
Niewiedza? Obawa przed nieznanym? Siła przyzwyczajenia? Traktowanie wpłat na PFRON jako formy parapodatku?
Od połowy roku 2016 nowelizacja Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wprowadza zmniejszenie limitu pokrywalności wpłaty ulgami z 80% do 50%.
Przesłanie tych zmian jest proste. Chcesz płacić mniej na PFRON? Zatrudniaj więcej OzN. Innej opcji brak.
Jeżeli jesteś zainteresowany jak w prosty i skuteczny sposób zredukować lub wyzerować wpłaty na PFRON, jednocześnie zostawiając gotówkę w kasie firmy, zapraszam do zakładki DLA PRACODAWCY.
Osoby niepełnosprawne zapraszam do zakładki DLA OzN.